به گزارش عصر ابهر به نقل از خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: باید از ورود کالاهایی که در داخل کشور تولید شده و توان تامین نیاز بازار را دارد، جلوگیری شود.

ناصر فغفوریدر جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به میزبانی شرکت ایریکو ابهر برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می‌شود بخش عمده ثبت سفارش‌های قبل از پایان سال تایید شود.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از شرکت نخ و الیاف آپادانای ابهر، تصریح کرد: یکی از مشکلات این واحد و برخی دیگر از واحدهای تولیدی استان، این است که گمرک برای پرداخت حقوق ورودی مواد اولیه و ارزش‌افزوده کالاها ضمانت‌نامه شش ماهه می‌گیرد که اعلب واحدها درخواست دارند این ضمانت‌نامه‌ها به صورت یک‌ساله اخذ شود تا کارخانه‌ها فرصت برای بازپرداخت داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه باید ممنوعیت واردات بر کالاهایی که در کشور توان تولید آن وجود دارد اعمال شود، ادامه داد: در حال حاضر توانایی تامین نیاز الیاف اکرلیک در کشور وجود دارد. برای حمایت از تولیدکنندگان این حوزه به ۳۱ استان برای ممنوعیت واردات این الیاف نامه زده شده است.

فغفوری با اشاره به تشکیل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای مشکل‌دار، بیان کرد: این جلسات بسیار کاربردی‌تر از جلساتی است که به صورت اداری در دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات تولیدی، هفته‌ای یک روز به بررسی مشکل واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است، افزود: در همین راستا تلاش می‌شود در فاز اول از ۲۰ واحد تولیدی تا پایان سال بازدید شود.